Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas 2014

Home / Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas 2014

Pranešėjai

mark-gaskell-254 Mark Gaskell, Equity and Grand, Įkūrėjas ir valdybos pirmininkas

Equity and Grant yra konsultacijų įmonė, kuri specializuojasi tarptautinės prekybos ir rinkos plėtros srityse Centrinėje ir Rytų Europoje. Prieš įkurdamas įmonę Mark dirbo Didžiosios Britanijos centrinės valdžios padaliniuose, atsakinguose už užimtumo ir ugdymo politiką bei buvo įvairių Didžiosios Britanijos privačių įmonių valdybos nariu. Mark kosultavo daugelio ES valstybių vyriausybes tiesioginių užsienio investijų pritraukimo klausimais. Taip pat konsultavo Centrinės ir Rytų Europos kompanijas siekiančias plėsti veiklą Didžiojoje Britanijoje. Jis taip pat yra Gerson Lehrman Group užsakomųjų paslaugų ir viešųjų pirkimų ekspertas.

L.Judes Len Judes, Lietuvos – Izraelio prekybos rūmų įkūrėjas ir vadovasLen Judes Lietuvos – Izraelio prekybos rūmams vadovauja nuo pat jų įkūrimo 2009 m. Daugiau nei dvidešimt metų dirbantis advokatūros srityje, jis taip pat yra Kipro advokatų kontoros “Stelios AMERICANOS & Co” partneris ir Tel Avivo verslo advokatų kontoros patarėjas. L. Judes specializuojasi tarptautinių aspektų verslo ir patikėjimo teisėje, efektyviose mokesčių struktūrose bei nekilnojamojo turto ir nuosavybės teisėje.
stan Stasys Kuliavas, Pilatus Centre Canada, Pardavimų ir verslo plėtros viceprezidentas

Stasys Kuliavas, per savo karjerą užėmęs įvairias vadovaujančias pozicijas privačios aviacijos pramonėje, šiuo metu yra pirmosios ir didžiausios Kanados privačių orlaivių gamyklos pardavimų ir verslo plėtros skyriaus viceprezidentas. Jo vadovavimo metu kompanija tapo sėkmingiausia didinant klientų įsitraukimo ir vairavimo ženklo pripažinimą.

Kuliavas taip pat buvo Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos, kurios misija yra atstovauti jaunų lietuvių pasaulio diasporos interesus, pirmininkas ir yra ilgiausiai šias pareigas užėmęs narys organizacijos istorijoje.
S. Kuliavas pagrindiniais savo veiklos prioritetais įvardija savanorystę ir labdaringą veiklą: yra organizacijos „diabeteshappens“, skatinančios teigiamą ir aktyvų požiūrį į gyvenimą su 1 tipo diabetu, konsultantas, Šv. Mykolo jaunųjų lyderių valdybos narys.

E.Garrick Eglė Garrick, Garrick Advisory, generalinė direktorėŠiuo metu Eglė Garrick užima generalinės direktorės pareigas įmonėje Garrick Advisory, teikiančioje strateginių projektų valdymo ir vadovaujančias pareigas užimančio personalo mokymų paslaugas. Prieš tai ji vadovavo Sydney Harbour Foreshore Authority, valdančiai reikšmingiausias Sidnėjaus urbanistines erdves, ir Sydney Ferries, atsakingai už Sidnėjaus keltų veiklą. E. Garrick patirtis apima urbanistinį planavimą bei valdymą išsaugant nacionalinį paveldą, viešojo transporto sistemų kūrimą ir darnų vystymą.
A.Labdsbergiene Austėja Landsbergienė, Vaikystės sodas, Karalienės Mortos mokykla, įkūrėja ir direktorė

Edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė yra neabejotinai žinomiausia savo srities atstovė Lietuvoje. Darželių tinklo „Vaikystės sodas“ ir „Karalienės Mortos mokyklos“ įkūrėja ir direktorė, tarptautinių mokyklų tarybos švietimo vertintoja taip pat skaito paskaitas įvairiomis su vaikų auginimu susijusiomis temomis, yra tinklaraščio apie švietimą autorė.

N.Buivydas Nerijus Buivydas, VšĮ „Sėkmės mokykla“, įkūrėjas ir vadovasNerijus Buivydas vadovauja jau septynerius metus skaičiuojančiai „Sėkmės mokyklai“, siekiančiai Lietuvoje įgyvendinti demokratinio ugdymo principus: ugdyti universaliasias kompetencijas, suteikti vaikams maksimalią ugdymosi laisvę ir atsakomybę bei galimybę mokytis pagal savo individualius interesus ir gabumus.
F.Bukauskas Feliksas Bukauskas, Alberto Einšteino medicinos koledžo profesorius, Lietuvos biofizikas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras

Dviejų valstybinių premijų ir Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo premijos laureatas Feliksas Bukauskas savo karjerą pradėjo dėstydamas Kauno medicinos institute, o šiandien jo biografijoje – beveik dvidešimt metų darbo Alberto Einšteino medicinos koledže Niujorke. Čia F. Bukauskas turi įkūręs ir savo laboratoriją, kurioje sudaro sąlygas stažuotis Lietuvos mokslininkams ir doktorantams.

Jurgita-Bliznikienė Jurgita Bliznikienė, Deloitte Mokesčių ir teisės departamento projektų vadovė

Jurgita turi daugiau kaip 10 metų patirties konsultuojant tarptautines ir vietines įmones, Lietuvos startuolius bei viešuosius juridinius asmenis (viešąsias įstaigas, fondus, asociacijas, etc.) steigimo ir veiklos, valdymo ir struktūros, reorganizavimo, pertvarkymo ir likvidavimo klausimais. Jurgita Lietuvoje įvertinta kaip nepralenkiama migracijos klausimų (leidimų, vizų, pilietybės) ekspertė.

Viktorija_Vasiliauskaite-254 Viktorija Vasiliauskaitė, Nepriklausoma verslo konsultantė

Viktorija specializuojasi darbo pertvarkos programų kūrimo, apyvartumo ir strateginių projektų vadybos srityse draudimo idustrijoje. Viktorija yra dirbusi eilėje Didžiosios Britanijos, Skandinavijos, Viduriniųjų Rytų, Azijos ir Baltijos šalių įmonėse.

Viktorija taip pat yra Londono Sičio (City) lietuvių klubo (LCLC) prezidentė. LCLC nariai – Londone gyvenantys lietuvių kilmės profesionalai iš įvairių sričių: finansų specialistai, teisininkai, verslo konsultantai ir akademikai.

Kotryna Stankutė-Jaščemskienė-254 Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, Global Lithuanian Leaders, Direktorė

Kotryna Stankutė-Jaščemskienė yra „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) direktorė. GLL – pasaulinis lietuvių profesionalų tinklas, kuriantis pasaulines galimybes Lietuvai. Organizacijos siekis suburti talentingus lietuvius visame pasaulyje, kurie savo įžvalgomis, žiniomis bei turimais kontaktais prisidėtų prie gimtosios šalies progreso.

Prieš tapdama GLL direktore Kotryna du metus dirbo Azijos-Europos Fonde, Sigapūre ir vienerius metus – Limkokwing kūrybinių technologijų universitete Kvala Lumpūre, Malaizijoje. Ji turi daugiau nei 8 metų patirtį darbe su tarptautinių projektų vadyba, rinkodara ir viešaisiais ryšiais verslo, nevyriausybinių organizacijų ir valstybiniuose sektoriuose.

Aistė Zapalskytė-254 Aistė Zapalskytė, „Versli Lietuva“, Projektų vadovė

Aistė „Verslioje Lietuvoje“ koordinuoja „Globalios Lietuvos“ programos veiklas bei kartu su partneriais „Global Lithuanian Leaders“ įgyvendina projektą „GLL patarėjai verslui“, kuriame užsienio lietuviai profesionalai savo patirtimi, įžvalgomis, kontaktais dalijasi su tarptautine verslo plėtra suinteresuotomis Lietuvos įmonėmis.

r.simasius Remigijus Šimašius yra teisininkas, politikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Liberalų sąjūdžio partijos pirmininko pavaduotojas.

2008 – 2012 m. ėjo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro pareigas. Ilgus metus Remigijus Šimašius dirbo Lietuvos laisvosios rinkos institute, 2006-2008 m. buvo LLRI prezidentu. 2002 m. Lietuvos teisės universitete (dabar – Mykolo Romerio universitetas), apsigynė disertaciją tema „Teisinis pliuralizmas“ ir įgijo daktaro laipsnį. Remigijus aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose, rašo savo internetinį dienoraštį (www.simasius.lt).

Programa

Oficiali renginio kalba – anglų
Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas 2014 – „Mintys. Žodžiai. Darbai.“
Programa
Laikas Turinys Interaktyvumas
8:00-17:00  Registracija (Kontaktų užmezgimas)
Sveikinimo žodiai  9:00 – 9:20 Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Algirdas Butkevičius, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas
Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas
Evaldas Gustas, Lietuvos Respublikos ūkio ministras
Linas Antanas Linkevičius, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras
Dainius Pavalkis, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras
I DALIS – MINTYS
Plenarinė sesija  9:20 – 9:50 Mark Gaskell, „Equity and Grant“, įkūrėjas ir valdybos narys (UK) –
„Tvarumo išlaikymas: spartaus ekonomikos augimo perspektyvos“
Paskaita
 Panelinė diskusija  9:50 –  10:30 Švietimas – Y, Z, Alfa kartų perspektyvos“: 

Doc. dr. Modestas Gelbūda, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, mokslinių tyrimų direktorius
Viktorija Vasiliauskaitė, „London City Lithuanian Club“, prezidentė
Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacija, prezidentas
Remigijus Šimašius, Lietuvos respublikos seimo narys
Mikas Jovaišas, AB Lietuvos paštas, Verslo plėtros skyriaus vadovas

LVK tyrimo rezultatų pristatymas ir aptarimas

Interaktyvi sesija
10:30 – 11:00 Kavos pertrauka (Kontaktų užmezgimas)
 II DALIS – ŽODŽIAI
Versli karta. Aktyvaus verslo etapas: ne(ap)ribotos galimybės. 11:00 – 13:00
 1. Len Judes, Lietuvos – Izraelio prekybos rūmai, įkūrėjas ir vadovas (IL) –
  Technologijų centras: Izraelio-Lietuvos prekybos ir pramonės rūmų atvejis
 2. Jurgita Bliznikienė, Deloitte, Mokesčių ir teisės departamento projektų vadovė (LT) –
  Reemigracija, teisės aspektai
 3. Kotryna Stankutė-Jaščemsienė, Global Lithuanian Leaders, direktorė (LT) ir Aistė Zapalskytė, Versli Lietuva, projektų vadovė (LT) – 
  Tinklas Lietuvai: Diaspora Progresui
 4. Stasys Kuliavas, Pilatus Centre Canada, Pardavimų ir verslo plėtros viceprezidentas (CA) –
  Socialinės inovacijos yra naujasis verslas
 5. Eglė Garrick, Garrick Advisory, generalinė direktorė (AU) –
  Kaip drąsūs renginiai gali skatinti ekonominę miesto sėkmę
Paskaita
Versli karta. Ikimokyklinis etapas.
 1. Austėja Landsbergienė, Vaikystės sodas, Karalienės Mortos mokykla, įkūrėja ir direktorė (LT) –
  Kaip ugdyti verslią kartą?
Versli karta. Mokyklinis etapas.
 1. Nerijus Buivydas, VšĮ Sėkmės mokykla, įkūrėjas –
  Demokratinis ugdymas – mada ar galimybė užauginti laimingus vaikus?
Versli karta. Universitetinis etapas.
 1. Feliksas Bukauskas, Alberto Enšteino medicinos koledžas, profesorius (US) –
  Mokslas ir universitetinis švietimas Lietuvoje: žvilgsnis iš už Atlanto
13:00 – 14:30 Pietūs (Kontaktų užmezgimas)
III DALIS – DARBAI
Darbas grupėse pasirinkta tema 14:30 – 16:00 Interaktyvių darbo grupių, su II programos dalies pranešėjais, pasiskirstymas atskirose salėse. Darbo grupės
16:00 – 16:40 Darbo grupių rezultatų apibendrinimas
16:40 – 17:40 Kavos pertrauka
Verslo kontaktų mugė, Verslo ir socialinių projektų mugė
(Kontaktų užmezgimas)
 Forumo uždarymas 17:40 – 20:00 PLEF 2014 rezultatų apibendrinimas
Projektų koordinavimo pristatymas
Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimų ceremonija
PLEF 2014 uždarymo kalbos
PLEF 2015 pristatymas
Diskusijos prie vyno taurės (Kontaktų užmezgimas)

As a new WordPress user, you should go to your dashboard to delete this page and create new pages for your content. Have fun!